Jak przygotować się do pierwszej wizyty

Jak przygotować się do pierwszej wizyty

Zatroszcz się o swój komfort i dowiedz się jak odpowiednio przygotować się do pierwszego badania. Naszym głównym celem jest miła i fachowa obsługa, a co za tym idzie, zadowolenie pacjentek, ale pierwsza wizyta często i całkowicie niepotrzebnie budzi u niemal każdej młodej kobiety pewne obawy. Pamiętaj, że odbywanie wizyt u lekarza ginekologa to naturalny sposób Twojego dbania o własne zdrowie i przejaw troski o siebie.
Wiele pacjentek dla własnego komfortu i aby zapewnić sobie odrobinę poczucia intymności w gabinecie zakłada dłuższą bluzkę lub tunikę. Zastanawiasz się, czy przed wizytą u ginekologa powinnaś wydepilować intymne okolice swojego ciała? Jeśli poprawi to Twoje samopoczucie i doda pewności siebie to tak, pamiętaj jednak że nie wpływa to na badanie i lekarz ginekolog nie zwróci na to uwagi. Tuż przed badaniem masz możliwość odświeżyć się w gabinecie – w pomieszczeniu przeznaczonym do przygotowania się jest toaleta, bidet, delikatne mydło do higieny intymnej i ręczniki papierowe.
Kiedy najlepiej umówić się na wizytę?
Najlepszy moment to kilka dni po skończonej miesiączce – wtedy lekarz może dokładnie zbadać szyjkę macicy i pobrać materiał do cytologii.

Jak przebiega wizyta?

Celem badania ginekologicznego jest postawienie diagnozy dotyczącej narządów rodnych kobiety. Ginekolog zapyta Cię o podstawowe informacje mające wpływ na Twoje zdrowie, takie jak data pierwszej i ostatniej miesiączki, regularność i długość cyklu oraz przyjmowane leki i ewentualne dolegliwości. Podczas wizyty lekarz wykona tzw. badania zewnętrzne – badanie piersi oraz jamy brzusznej. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości ze strony badanych części ciała (np. ból brzucha lub bolesność piersi), poinformuj o tym lekarza jeszcze przed rozpoczęciem badania. Badanie narządów rodnych przeprowadza się na fotelu ginekologicznym w pozycji leżącej. Ginekolog używając sterylnego wziernika dokonuje oględzin ścian pochwy, ze szczególnym uwzględnieniem szyjki macicy. Następnie pobiera rozmaz z pochwy i macicy, który jest podstawą do wykonania badania cytologicznego. Umożliwia ono wczesne zdiagnozowanie chorób, takich jak np. rak szyjki macicy oraz wykrycie szeregu innych chorób narządów rodnych kobiety. Właściwa troska o zdrowie intymne wymaga świadomego podejścia do badań.

gdpr-image
pliki Cookies (0 kcal)
Ta strona używa ciasteczek. MAJĄ ZERO KALORII ;) aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie.
Więcej